Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [X]
Sortuj wg:
O tym, jak spełniają się marzenia, jeśli człowiek się odważy…
renata.kosin | 23-05-2013
Kilka miesięcy temu zapytałam czytelników Centrum Rękodzieła o to, czym jest dla nich pasja twórcza i kim jest prawdziwy twórca? Sama również spróbowałam odpowiedzieć sobie na to pytanie, dochodząc do wniosku, że twórcą jest po prostu każdy, kto taką właśnie pasję – pasje tworzenia – posiada w sobie. Natomiast samych twórców spotkać można niemal wszędzie. Najczęściej są to samorodni utalentowani pasjonaci, czasem dzielący się swoją pasją na blogach rękodzielniczych i forach, czasem skromnie wyciągający z dna szuflad i kufrów efekty swojej pracy na prośbę rodziny i znajomych, z rumieńcem zażenowania chowając je z powrotem. Nie wierząc tym, którzy ich zapewniają, że stworzyli coś niezwykłego.
komentarze(0) | czytaj więcej...
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Aukcje dla Oskarka”
Admin - Marzena | 23-05-2013
Centrum Rękodzieła a przede wszystkim jego użytkownicy zostali poproszeni o udział w aukcjach charytatywnych na rzecz chorego na raka 4-letniego Oskarka. Zapraszamy wszystkich rękodzielników chętnych do pomocy poprzez przeznaczenie swojej pracy na aukcję dla małego. Zgłoszenia prac wraz z opisem i zdjeciami ( tak jak do wystawienia na allegro ) zbieramy na specjalnie założony adres Oskarka: aukcjedlaoskarka@gmail.com Liczymy bardzo na Wasz udział i udostepnianie na swoich stronach trwających aukcji...
komentarze(1) | czytaj więcej...
Kurs - Jak zrobić decoupage na tkaninie?
decoupage - handmade | 23-05-2013
Potrzebne rzeczy: jasny materiał klej do tkanin (ja użyłam Napkin Podge z firmy Heritage) serwetki papierowe trójwarstwowe nożyczki żelazko papier do pieczenia folia aluminiowa taśma klejąca płaski pędzel do farb akrylowych nici, koronki, tasiemki do ozdobienia
komentarze(3) | czytaj więcej...
Kurs - Wianek z masy solnej idealnie na Dzień Mamy
Szczypta Magii | 22-05-2013
Co będzie nam potrzebne to: - kolorowa masa solna (ułatwi nam to zadanie podczas malowania) - mąka do podsypywania - pędzel i woda do klejenia poszczególnych elementów - wykałaczka - nożyk Podstawę wieńca wykonamy z białej masy solnej (Jeżeli chcecie możecie zrobić ją z dowolnego koloru np.brązu). Kulkę z masy rozdzielamy na dwie części i rolujemy z niej długie wałeczki. Później po prostu je zaplatamy. Na łączeniu moczymy wodą aby wszystko ładnie się skleiło.
komentarze(0) | czytaj więcej...
Poszukujemy wystawców na VII Kiermasz Rękodzieła w czasie Dni Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki
magbod | 11-05-2013
Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w VII Kiermaszu Rękodzieła w czasie Dni Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki w dniach 8-9 czerwca, w godzinach od 14:00 do 20:00 każdego dnia, na terenie Klubu Sportowego Borek przy ul. Żywieckiej 13 w Krakowie. Poszukujemy artystów-rękodzielników zajmujących sie ceramiką, szkłem, witrażami, metaloplastyką, wikliniarstwem (w tym wikliną papierową) oraz innymi, rzadkimi technikami.
komentarze(0) | czytaj więcej...
Ważki moje ważki (Beaded Dragonfly Tutorial) Wiosenne Krok po kroku
katie.koraliki | 26-04-2013
Mam ostatnio bardzo mało czasu, ale od jakiegoś czasu walczę z kolejną rzeczą, którą chciałam się zawsze nauczyć, owadzia biżuteria. Na pierwszy rzut ruszam z ważkami, które ulotnie wkrótce znowu pojawią się tam gdzie jest wakacyjnie i gdzie pachnie łąką, stawem i letnią bryzą. Próbowałam najpierw postąpić jak odkrywca i nauczyć się metodą własną, czyli prób i błędów. Oczywiście błędy były, najpierw nie wiedziałam jak powinien wyglądać schemat skrzydeł, potem czy aby na pewno dobry rozmiar koralików, w końcu, jak już zwarta i gotowa postanowiłam coś wydziergać wyszło na to, że moja pierwsza ważka ma zwichrowane skrzydełka,
komentarze(2) | czytaj więcej...
Kurs - Jak zrobić sznur szydełkowo - koralikowy metodą ukośnikową
katie.koraliki | 17-04-2013
W moim pierwszym tutku chciałabym przedstawić Wam metodę zaplatania sznurów szydełkowo - koralikowych metodą ukośnikową na przykładzie mojej autorskiej bransoletki na euro 2012, którą wrzucę już wkrótce, niestety osobiste sprawy ostatnio mnie angażują bardziej, więc nie ukończyłam jej na czas, ale pracuję nad nią, będzie tu oczywiście widać jakiś fragment mojej pracy nad nią. Mam nadzieję, że jest ona przejrzysta, w razie pytań zapraszam do ich zadawania, w razie czego poprawię tutorial ;)
komentarze(4) | czytaj więcej...
Konkurs - Wiosna z CentrumRekodziela.pl
Admin - Marzena | 03-04-2013
Białym puchem jest odziana, nasz wiosna ukochana. Pokażmy w swych pracach jak, powinien wyglądać z nią świat. Na Wasze prace z krótkim opisem wykonania czekamy do 20.04.2013r. pod adresem redakcja@centrumrekodziela.pl Do wgrania książka „Bluszcz prowincjonalny” Renaty Kosin oraz miesięczna promocja przedstawionej pracy na Portalu CentrumRekodziela.pl w galerii „Wyróżnione prace” Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie.
komentarze(0) | czytaj więcej...
Serwetka wiosenna z narcyzami wykonana na szydełku
ehand | 22-04-2013
Wykonujemy zieloną serwetkę, wzór dowolny. Następnie robimy białe kwiatki składające się z sześciu płatków. Kwiatkom dorabiamy żółte, stojące środki. Kwiatki przyszywamy do serwetki. Całość krochmalimy i formujemy kwiatki tak aby uzyskać efekt 3D.
komentarze(3) | czytaj więcej...
Miska ceramiczna - praca pt. PRZYLECIAŁY BOCIANY....
dora19613@wp.pl | 22-04-2013
Specjalnie na Wasz konkurs wykonałam pracę pt. PRZYLECIAŁY BOCIANY.... Pomysłem głównym było wykonanie miski ceramicznej z łąką w środku, która zaciekawiła małą żabkę. Jak to ciekawskie maluchy często robią, żabka próbuje wskoczyć do środka ale jak widać nie jest to takie łatwe... Po kilku próbach ....udało się!!! Ale mała żabka nie spostrzegła, że już przyszła długo wyczekiwana WIOSNA i grozi jej wielkie niebezpieczeństwo... Przyleciały bociany!!! No i jak myślicie? Ucieknie czy nie????
komentarze(1) | czytaj więcej...