Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [X]
Sortuj wg:
Scrapbooking
Nieznany | 26-07-2012
Gdyby chcieć opisać czym jest scrapbooking jednym zdaniem będzie trudno. Scrapbooking to ozdabianie albumów pełnych utrwalonych wspomnień. To też tworzenie notesów, przepiśników, scrapów (LayOut) oraz tworzenie kart kolekcjonerskich, tzw. ATC (Artist Trading Card). Ta technika rękodzieła wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jest tak popularna, że w co trzecim domu w USA można znaleźć coś ozdobionego tą techniką.
komentarze(0) | czytaj więcej...
Historia szydełkowania
ursa | 27-07-2012
Szydełko - niewielki przyrząd zakończony haczykiem - w ręku sprawnej koronczarki może wyczarować cuda. Ale jak i kiedy się to zaczęło? Historia szydełkowania jest chyba tak stara, jak historia ludzkości. Jak wiadomo “potrzeba matką wynalazków”, kiedy nastały chłody, człowiek kombinował, jak sprawić sobie coś ciepłego do ubrania. Z pomocą przyszły mu zręczne ręce, a właściwie palce, którymi pradawny człowiek plątał nici. Z czasem, aby usprawnić sobie pracę, zaczęto wytwarzać przyrządy przypominające dzisiejsze szydełka. Były wykonywane z igieł kościanych, a następnie rzeźbiono je z drewna czy kości słoniowej. Później były tworzone z metali takich jak srebro, mosiądz, a w dzisiejszych czasach ze stali
komentarze(4) | czytaj więcej...
Szydełkowa czapeczka - autorski wzór rekodzielo.ewela.
rekodzielo.ewela | 28-07-2012
Szydełkowanie to moja pasja i sposób na życie. Relaks oraz satysfakcja z uzyskanych efektów. Tworzę głównie odzież dla dzieci. Ponieważ jestem mamą dwóch córeczek, które są moją inspiracją. Ich wykonanie to czysta przyjemność. Jeszcze klika lat temu uważano, że to zajęcie naszych mam i babć. Dziś robótki ręczne zdobywają wiele młodych zwolenniczek. Za pomocą szydełka możemy tworzyć ciekawe przedmioty. Projekty modne, unikalne, oraz ponad czasowe.
komentarze(1) | czytaj więcej...
Decoupage - Jak ozdobić drewnianą deseczkę i łyżki
tesia13 | 28-07-2012
Potrzebne materiały i przybory: drewniana deseczka i ewentualnie 2 łyżki farba akrylowa w kolorze białym oraz pigmenty żółty i brązowy serwetka papierowa z motywem np. owocowym klej do decoupagu np. Modge Podge Heritage pędzelek płaski gąbeczka lakier akrylowy np.Flugger lakier do spękań jednoskładnikowy nożyczki drobnoziarnisty papier ścierny plastikowy talerzyk
komentarze(3) | czytaj więcej...
Najważniejsza jest pasja tworzenia, mimo wszystko…
renata.kosin | 28-07-2012
Pasja twórcza - towarzyszy, a przynajmniej powinna towarzyszyć każdemu procesowi twórczemu, obojętnie czego dotyczy. Natomiast sam proces tworzenia, również obojętnie czego dotyczy zwykle wygląda podobnie. Oprócz pasji wymaga też wyobraźni, kreatywności, cierpliwości oraz wielu innych cech, które winna posiadać osoba zasługująca na miano TWÓRCY, takiego który jest artystą, czasem trochę rzemieślnikiem, ale co najważniejsze - PASJONATEM.
komentarze(0) | czytaj więcej...
Niezwykłe efekty pasji twórczej
renata.kosin | 05-08-2012
Pewnego dnia szperałam w Internecie poszukując informacji z serii „jak wywabić plamę z…”. Zupełnie przypadkiem natknęłam się na forum, gdzie toczyła się dyskusja na temat możliwości pracy w domu. Padały przeróżne propozycje i rady, jednak moją uwagę przykuł jeden post „Jeszcze dwa lata temu też nie umiałam w ogóle szyć, a teraz moje domowe dorywcze zajęcie stało się pracą do późna i w weekendy, i jednocześnie wielką przyjemnością dajacą tyle samo satysfakcji”
komentarze(0) | czytaj więcej...
Konkurs - Wiosna z CentrumRekodziela.pl
Admin - Marzena | 03-04-2013
''Białym puchem jest odziana, nasz wiosna ukochana. Pokażmy w swych pracach jak, powinien wyglądać z nią świat''. Na Wasze prace z krótkim opisem wykonania czekamy do 20.04.2013r. pod adresem redakcja@centrumrekodziela.pl Do wgrania książka „Bluszcz prowincjonalny” Renaty Kosin oraz miesięczna promocja przedstawionej pracy na Portalu CentrumRekodziela.pl w galerii „Wyróżnione prace” Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie!!!
komentarze(4) | czytaj więcej...
Wykonanie bransoletki techniką makrama
HM-Studio | 19-08-2012
Stara, znana już w starożytności, sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Polega ona na wiązaniu supełków. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych. Popularne kilka lat temu wśród
komentarze(3) | czytaj więcej...
Moja pasja twórcza i jej konsekwencje…
renata.kosin | 27-08-2012
Nie wiem, kiedy się zaczęła, mam wrażenie, że była ze mną zawsze. Zmieniały się tylko obiekty zainteresowań. Było szycie, szydełkowanie, malowanie, aż nastała era decoupage, na której zatrzymałam się na dłużej i niezmiennie przy niej trwam, choć nietypowo, bo przelewając ją też na karty powieści. Zaczęło się sześć lat temu, kiedy dostałam od pewnej Francuzki tacę ozdobioną tą techniką. Byłam pewna, że znajdujące się na niej tulipany zostały namalowane ręcznie, dopóki przeglądając pewien portal aukcyjny nie natknęłam się na inną tacę z identycznym wzorem, opisaną tajemniczym wtedy dla mnie hasłem „technika decoupage”.
komentarze(1) | czytaj więcej...
JARMARK AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Chorzowie
luna-art | 30-08-2012
JARMARK AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ – to pomysł, wspólne działanie Aleksandry Kajewskiej "Luna-Art" i MDK "Batory" w Chorzowie. Jest organizowany dwa razy w roku na terenie MDK. Powstał w 2011 roku jako młodszy brat Jarmarku Rzeczy Ładnych, który od 2006 roku skupia indywidualnych twórców rękodzieła. Narodził się , ponieważ ludzie nie tylko chcą kupować rękodzieło, ale tez sami je tworzyć.
komentarze(0) | czytaj więcej...