Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [X]
Łóżko dla lalki zrobione z pudełka po czekoladkach - artykuł z cyklu domek dla lalki
Dodano: 07.08.2018 01:08

Nasze łóżeczko dla lalki jest zrobione z pudełka po czekoladkach, swoją drogą czekoladki były pyszne. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego pudełka to sprawa jest prosta, przede wszystkim wykorzystaj to, które masz w domu. Pamiętaj nasze projekty mają być dla ciebie tylko inspiracją, nie muszą być identyczne i pewnie nie będą. Dla tego jeśli jakiś karton w twoim odczuciu przypomina kształtem łóżeczko dla lalki to zabieraj się do pracy.

Przyda Ci się jeszcze klej na gorąco, kawałek materiału, materiał musi być takiej wielkości, żeby dało się im owinąć cały kartonik dobrze by było, żeby zostało Ci go jeszcze trochę na na wałek pod głowę. Choć nie koniecznie możesz wykorzystać do tego celu inny materiał, który będzie pasował kolorystycznie. Ja wybrałam kolor brązowy, bo ja lubię taki kolor, ale szybko stwierdziłam, że przecież tym domkiem będzie bawić się mała dziewczynka, która lubi kolory żywe dlatego Ciebie zachęcam do tego żeby od samego początku używać jasnych optymistycznych kolorów. Im kolorowej tym lepiej.

Łóżeczko musi mieć materac, ja do tego celu wykorzystałam watę ty możesz wykorzystać również włókno poliestrowe ten materiał wykorzystuje się do wypełnienia kołder, poduszek, jaśków do spanie wypełnienia do poduszek i kołder, jest miękkie w dotyku i dobrze wypełnia lub silikonowe kulki. Do zrobienia materaca możesz wykorzystać również drobno podarte gazety lub kartki, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, papier toaletowy mogą te być też resztki jakiś materiałów a jeśli masz piórka ze starej poduszki to też jak najbardziej się nadadzą.

Nóżki łóżeczka zrobiłam z twardych tekturowych rurek, ty możesz wykorzystać patyczki drewniane mogą być zrobione na wzór nóg od stolika Stolik do domku dla lalki zrobiony z patyczków laryngologicznych. Przyklej takie nóżki w każdym rogu łóżka myślę że efekt będzie ciekawy a jeśli masz czas i ochotę to oklej jeszcze wszystkie boki łóżka drewnianymi patyczkami tworząc piękną drewnianą ramę do łóżka.

Zabieramy się do pracy. Przygotuj pudełko i wypełniacz do materacyka.

łóżeczko dla lalki

Wypełnij pudełko watą.

domek dla lalki

Przygotuj materiał, którym okleimy łóżeczko dla lalki.

akcesoria dla lalek

Obróć pudełko, rozgrzej klej na gorąco i nałóż go po jednej stronie kartonu.

łóżeczko dla lalki

Naklej jeden koniec materiału.

mebelki dla lalki

Centrum Rękodzieła lalka barbie

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się | Zarejestruj się