Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [X]
Świeczka w kolorach rasta czyli zielonym, żółtym i czerwonym
Dodano: 16.05.2018 10:05

Świeczka w kolorach rasta - zielonym, żółtym i czerwonym. W końcu nie zawsze jajko musi być związane ze świętami Wielkanocnymi i tak będzie dziś.

Mamy już odpowiednio przygotowaną wydmuszkę. Nie wiesz jak to zrobić zajrzyj tutaj: Jak przygotować wydmuszkę do zrobienia z niej świeczki kształcie jajka

swieczka-reggae-rege-rasta-zapachowe

Teraz rozpuść zielony wosk. Mi zostało trochę zielonego wosku z poprzedniej pracy i dziś go wykorzystam. Ty po prostu rozpuść białą świeczkę z kawałkiem zielonej kredki woskowej. Pamiętaj!!! Nie dawaj za dużo kredki, bo wosk może być za twardy i może się słabo palić.

świeczka reggae

Nabierz zielony wosk do strzykawki i wlej go do wydmuszki.

Tym razem nasze jajko będzie studzić się w misce z zimną wodą. Ten sposób stygnięcia wosku jest szybszy i świetnie sprawdza się podczas zabawy z małymi dziećmi, które efektów swojej pracy oczekują już teraz:) Wosk włożony do zimnej wody szybko stygnie więc nasz maluch szybciej będzie się cieszył efektami swojej pracy. Wosk studzony w pokojowej temperaturze łączy się ze sobą tworząc prawie jednolitą strukturę. Wosk studzony w zimnej wodzie zastyga szybko tworząc przy tym wyraźne nierówności i duże wgłębienia nie oznacza to, że świeczka traci swój urok w tym przypadku wszystko zależy od gustu i naszych upodobań.

ozdoba woskowa

Nadszedł czas na przygotowanie wosku w kolorze żółtym, w tym celu rozpuść białą świeczkę w kawałkiem żółtej kredki woskowej.

świeczka rasta

Kiedy otrzymasz już wosk w jednolitym żółtym kolorze, strzykawką wprowadź go do wydmuszki. Pamiętaj jednak by nie zrobić tego zbyt wcześnie upewnij się, że zielony wosk zastygł żeby jeden kolor nie zmieszał się z drugim.

jak zrobić czerwony wosk

Wosk znowu zastyga w misce z wodą.

jak zrobić zielony wosk

Jak to w kolorach rasta nadszedł czas na kolor czerwony. I tak jak w poprzednich przypadkach jeśli nie masz czerwonej świeczki, którą możesz stopić musisz sam zrobić wosk w kolorze czerwonym łącząc ze sobą białą świeczkę z czerwoną kredką woskową.

rękodzieło wosk

Mamy gotowy wosk. Teraz wstrzyknij go do wydmuszki pozostaw w misce z zimną wodą lub tak jak ja wstaw do lodówki, aż wosk ostygnie. Do lodówki wstawiam dopiero kiedy świeczka nabiera temperatury pokojowej.

jak zrobić żółty wosk

Kiedy świeczka już całkowicie ostygnie zaczynam z niej ściągać skorupkę. Musisz to robić delikatnie, aby nie zostawiać wgnieceń na świeczce, która i tak jak zobaczysz będzie miała wiele nierówności.

kolorowa świeczka

kolorowe świeczki

świeczki, świeczka, świecznik

reggae-rege-rasta

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się | Zarejestruj się