Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [X]
Sztuczny kwiatek w czerwonej plastykowej donicy - artykuł z cyklu domek dla lalek.
Dodano: 07.08.2018 05:08

Każde pomieszczenie w, którym znajdują się kwiaty nabiera życia i sprawia, że czujemy się w nim lepiej. Nasz domek dla lalek ma być przytulny i kolorowy dla tego zadbajmy o detale, które dodadzą mu uroku. Nasza roślinka jest dosyć wysoka, więc jej miejsce będzie na podłodze, co prawda w naszym domku jeszcze nie ma okien, ale na to żeby stać na parapecie jest zdecydowanie za duża.

Wiadomo najlepsza była by żywa roślina i pewnie było by to wykonalne, ale trudne w utrzymaniu, na szczęście w świecie dziecka wszystkie zabawki żyją zarówno plastykowe lalki, kotki, pieski więc myślę, ze nasza roślinka też ożyje.

sztuczne kwiaty

Do zrobienia naszego kwiatka w doniczce wykorzystałam plastykową roślinkę stojącą w mojej kuchni. Odcięłam kawałek w mało widocznym miejscu. Oczywiście nie namawiam do takiego procederu tym bardziej jeśli czytelnikiem tego artykułu jest mała artystka lub jej braciszek lepiej zapytajcie o zgodę kogoś dorosłego.

Przyda nam się również tiul lub jakiś cienki materiał staraj się wykorzystywać to co masz w domu, zapytaj mamy o niepotrzebne skrawki materiału na pewno coś wymyśli. Materiał będzie Ci potrzebny o oklejenia plastykowego pojemnika po farbkach. Do tego niezbędny będzie klej Wikol i tu raczej nie szła bym na ustępstwa ponieważ tylko ten klej po wyschnięciu staje się przezroczysty. A my musimy pomalować nim całą powierzchnie materiału tak, żeby w całości przykleił się do pojemniczka i nie stracił koloru. Oczywiście klej będzie trochę widoczny, ale w niewielkim stopniu.

Jak już wcześniej pisałam potrzebujemy plastykowy pojemniczek po farbce plakatowej. Umyj go dobrze i wysusz.

Następna jest plastelina najlepiej gdyby była koloru brązowego a jeśli nie masz jej na tyle to zrób tak jak ja na spod dałam plastelinę pomarańczową a na górę dałam brązową.

I jeszcze koronka, ja ma samoprzylepną z tak zwanego pogotowia florystycznego a ty wykorzystaj to co znajdziesz u mamy w koszyczku.

sztuczny kwiatek

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się | Zarejestruj się