Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej. [X]
Tapczan, sofa zrobiona z pudełka tekturowego - piętrowy domek dla lalek
Dodano: 08.08.2018 01:08

Nasz tapczan czy jak wolisz sofa, leżanka do domku dla lalki jest zrobione z pudełka po czekoladkach, takie samo pudełko wykorzystałam do zrobienia brązowego łóżeczka.

Poszukaj w domu pudełka, które możesz wykorzystać. Po pierwsze musi ono być odpowiedniej wielkości, pasującej do wielkości Twojego domku, a po drugie dobrze byłoby gdyby ściany pudełka były szersze, żeby można było do nich przykleić boki tapczanu. Wiem, że może to być trudne, ale na pewno Ci się uda. Przez nasze ręce codziennie przewija się tyle ciekawego kształtu pudełek, kartonów czy innych drobiazgów, które potem można wykorzystać do naszych prac. Ja mam już manię zbierania takich skarbów, czasem bardzo się przydają.

Tym razem do obicia tapczanu dla lalki użyłam materiał ze starej kraciastej koszuli. Myślę, że efekt jest ciekawy. To w takich pracach jest najlepsze możesz wykorzystać w nich rzeczy już nikomu nie potrzebne, które z różnych powodów nie nadają się do użytku.

domek dla lalek

Do zrobienia naszej sofy dla lalki potrzebne nam będą:

- pudełko tekturowe,

- wata, flizelina lub inne wypełnienie mogą to być nawet ścinki miękkich materiałów lub włóczki, włókno poliestrowe ten materiał wykorzystuje się do wypełnienia poduszek, kołder, jaśków do spania, jest przyjemny i miękkie w dotyku dobrze wypełnia lub silikonowe kulki. Do naszego materaca możesz wykorzystać również drobno podarte kartki, gazety, ręczniki papierowe, papier toaletowy chusteczki higieniczne a jeśli masz piórka ze starej poduszki to też jak najbardziej się nadadzą.

- klej na gorąco,

- tekturowa kolka z ręcznika papierowego

- kawałek materiału może to być materiał tapicerski, materiał skóropodobny, lub taki jak mój kawałek materiału ze starej koszuli synka.

- tasiemka, koronka ja mam koronkę samoprzylepną

pogotowie florystyczne

W pierwszej kolejności robimy wypełnienie naszej sofy czy jak wolisz tapczanu. Ja zrobię go z waty. Wypełniam całe pudełko watą, dokładnie każdy róg, staram się to zrobić z lekkim zapasem tak, żeby wata wystawała poza wnętrze mojego pudełka ponieważ wata z czasem będzie się ubijać a dzięki temu nie zrobi się w niej dołek.

łóżeczko dla lalki

Teraz robimy naszą tapicerkę nie zależnie od tego jaki materiał wykorzystasz, wytnij wielkość pasującą do twojego pudełka.

domek dla laki, hand made

Dobrze go naciąg i podklej materiał od spodu.

zabawki dla dzieci, domek dla lalek

Rurkę przetnij na długości odpowiadające długościom boków naszego tapczanu. Teraz zrób to samo z rurką od ręcznika papierowego, która będzie naszym oparciem. Po dokładnym oklejeniu rurki materiałem przyklej ją klejem do przygotowanego wcześniej materaca. Nasza sofa dla lalki jest już gotowa teraz ozdobimy ją jeszcze przyklejając przez całą długość koronkę a na koniec połóż na nią kilka poduszek. Możesz je sama uszyć lub wykorzystaj gotowe elementy pogotowia florystycznego.

sofa, tapczan, łóżko

Nasza sofa czy jeśli wolisz tapczan jest już gotowy i zdobi jeden z pokoi domku dla laki myślę, że nasza lalka będzie zadowolona i często będzie na niej odpoczywać. Jeśli i ty zrobiłaś swojej lalce mebelki to zachęcamy do wysłania nam zdjęć swoich prac z krótkim instruktarzem na e-mail redakcja@centrumrekodziela.pl

meble dla lalek, mebelki do domku dla lalki

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Zaloguj się | Zarejestruj się